مقدماتی یورو؛ باخت غیرمنتظره فرانسه در شب پیروزی آلمان، بلژیک و ایتالیا

به گزارش وبسایت نود، شنبه شب در ادامه رقابت های مقدماتی یورو 2020، چندین بازی در قاره سبز برگزار شد که در مهمترین مسابقات فرانسه در مقابل ترکیه تن به شکست عجیب 2-0 داد، اما ایتالیا، بلژیک و آلمان مقابل رقبایشان به پیروزی رسیدند.

شنبه شب 13 مسابقه از گروه های سوم، پنجم، هشتم، نهم و دهم برگزار شد. در گروه دهم مسابقات، ارمنستان در خانه خود موفق شد با نتیجه 3-0 بر لیختن اشتاین فایق آید. در دیگر بازی این گروه، فنلاند نیز با نتیجه 2-0 بوسنی را مغلوب ساخت. و مهمترین مسابقه این گروه با پیروزی 3-0 ایتالیا مقابل یونان در آتن پایان یافت. لاجوردی ها با گل های بارلا در دقیقه 23، اینسینیه در دقیقه 30 و بونوچی در دقیقه 33 مقابل رقیب خود به پیروزی 3-0 رسیدند. در ایم گروه ایتالیا با 9 و فنلاند با 6 امتیاز اول و دوم هستند.

در گروه سوم بازی ها، ایرلند شمالی 2-1 از سد استونی گذشت و آلمان با دو گل از سد میزبانش بلاروس گذشت. سانه در دقیقه 13 و رویس در دقیقه 62 گلزنان ژرمن ها بودند. در این گروه ایرلند شمالی با 3 بازی و 9 امتیاز صدرنشین است و آلمان با یک بازی کمتر و 6 امتیاز دوم است.

در گروه پنجم، کرواسی موفق شد 2-1 ولز را شکست دهد. این برد با گل به خودی لاورنس و پریشیچ به ثبت رسید. تا کرواسی بعد از سه هفته، 6 امتیازی و هم امتیاز با مجارستان شود. مجارستان هم با نتیجه 3-1 مقابل آذربایجان به برد رسید.

در گروه هشتم بازی ها، ایسلند با نتیجه 1-0 آلبانی را شکست داد. مولداوی با همین نتیجه از سد آندورا گذشت و شگفتی این شب در ترکیه رقم خورد که تیم ملی این کشور توانست فرانسه قهرمان جهان را با نتیجه 2-0 شکست دهد. کان آیهان دقیقه 30 و چنگیز اوندر ده دقیقه بعد، گلزنان میزبان بودند. در گروه هشتم حالا ترکیه با 9 امتیاز صدرنشین است.

در گروه نهم مسابقات، روسیه طی یک بازی عجیب توانست با نتیجه جالب توجه 9-0 سن مارینو را شکست دهد شش گل از این نه گل حد فاصل دقیقه 73 تا 88 به ثمر رسید. بلژیک با گل های مرتنز، کاستانیه و لوکاکو 3-0 از سد قزاقستان عبور کرد و اسکاتلند هم موفق شد 2-1 قبرس را از پیش رو بردارد. در این گروه بلژیک با 9 و روسیه با 6 امتیاز بالانشین هستند.

 

منبع:نود